Popularne

środa, 27 marca 2013

Prowansalska herbaciarka i skrzyneczka z sercami

Coraz cieplejsze klimaty w moim domu, a w kuchni najbardziej. Nie, nic nie gotuję, nawet jeszcze nie przymierzyłam się do wielkanocnych potraw. Za to zrobiłam herbaciarkę i skrzyneczkę z motywami lawendy. Strasznie cukierkowo wyszło. Wolę te bardziej rustykalne klimaty i bardziej stonowane kolory, ale cóż jak szaleć to szaleć, niech będzie kolorowo.

Do wykonania kompletu użyłam:
- bejcy kolor mahoń
- farb akrylowych: biała, fiolet
- klej do decoupage
- papier do decoupage z motywem lawendy
- lakieru akrylowego
- świeczki
- oraz własnej inwencji twórczej, cokolwiek miałoby to oznaczać.
 
Całość pomalowałam bejcą, zrobiłam przecierki metodą shabby chic, wkleiłam motywy, wokół motywów dodałam tło oraz zrobiłam imitację spróchniałego drewna, całość pomalowałam lakierem akrylowym.

I w kuchni zrobiło się bardzo ciepło, prawie jak w Prowansji. No cóż, a że "prawie" robi wielką różnicę, przynajmniej herbatę i coś słodkiego do niej można sobie zaserwować.

Copyright 2013 © By shabbychic-decoupage.blogspot.com
Copyright 2013 © By shabbychic-decoupage.blogspot.com
Copyright 2013 © By shabbychic-decoupage.blogspot.com


2 komentarze:

  1. Witaj, trafiłam na Twojego bloga przypadkiem właśnie przed chwilą. Przejrzałam go całego i jestem zachwycona. Tworzysz rzeczy w stylu, który bardzo lubię. Sama właśnie siedzę i bielę skrzyneczki od wczoraj:)Zostaję Twoją wierną fanką i dołączam do grona obserwujących. pozdrawiam cieplutko. Efffka

    OdpowiedzUsuń
  2. Oooo ... jak miło :) Coraz więcej nas do pieczenia chleba, entuzjastów shabby chic. Zapraszam do zaglądania, sama też nie zapomnę o odwiedzaniu tych, którzy mnie odwiedzają. Z całą przyjemnością będę gościem u Ciebie. Pozdrawiam równie ciepło :)

    OdpowiedzUsuń